"ברקן" – תוכנה לניהול משרד הנדסי
ניתוח שעות עבודה, כספים ופרויקטים

 

אוטוקאד LT

עברית שחם

תפריט שחם 2000-2006

תפריט שחם 2007-2010

SBK

ברקן

 

חברת "שחם" נותנת שירותים למשרדי אדריכלים ומהנדסים מזה 22 שנה. בתהליך שקדם לכתיבת התוכנה, אספנו את כל הידע והניסיון שנצבר, התיעצנו עם משרדים רבים בתחום. כל זאת, על מנת לבנות תוכנה פשוטה ככל הניתן, ללא צורך בהכנסה של נתונים מיותרים. התוכנה מותקנת בכל המחשבים ברשת המשרד ועובדת עם בסיס נתונים אחד.

תוכנת "ברקן" לניהול פרויקטים נבנתה באופן ספציפי עבור משרדי מהנדסים ואדריכלים.

תוכנת "ברקן" מורכבת מ -4 מודולים המשמשים אותנו בניהול המשרד:

 

 1. ניהול שעות עבודה

תוכנת "ברקן"  עובדת ברשת ומותקנת בכל המחשבים שבמשרד, לכל עובד גישה לתוכנה. כל עובד ממלא בפשטות את הנתונים לגבי יום עבודתו. העובד יבחר מתוך רשימת הפרויקטים את אלו שעבד עליהם וימלא את מס' השעות שעסק בהם ומה עשה. מנהל המשרד או הפרויקט מאשר את השעות ממחשבו הוא. מכאן והלאה נוכל בקלות לנתח את השעות המושקעות בפרויקטים במשרד.

 

 
 2. ניהול כספים ופרויקטים

ניתוח כספי:

 פירוט חשבונות שהוגשו, כספים ששולמו, כולל הצמדות והוון.

 ניתוח הנתונים והפקת דוחות. ניתוח כספי של תשלומים עתידים והסכומים שהתקבלו, ניתוח של העבודה המושקעת בפרויקט ע"י העובדים לפי שלבים או נושאים הנקבעו מראש.

ניהול הפרויקט:

 כל פרטי החוזה הבסיסיים, כגון שם היזם,מנהל הפרויקט, המשרדים המעורבים פרויקט, מכוני העתקות, אנשי קשר וכו'.

 רשימת מסמכים/שרטוטים הקשורים לאותו פרויקט.

 יומן פרויקט, כולל אפשרות לשליפת פגישות הקיימות ביומן פגישות "ברקן".

 פירוט שלבי הפרויקט, המוצגים מילולית וגרפית.

 

 

3. ספר טלפונים ממוחשב

ספר הטלפונים של "ברקן" נכתב במיוחד עבור משרד ממוחשב. במערכת ישנו קובץ רשומות אחד (DATA BASE ). הקובץ מתעדכן אוטומטית בכל העמדות, ולכל המשתמשים מוצג מידע מעודכן בכל רגע נתון. בכל מחשב בו יותקן מודם, יוכל המשתמש לחייג ישירות מ"ברקן" למספר המבוקש. הדפסת ספר הטלפונים תוגדר לפי אפיונים שונים הרלוונטים למשרד.

 

 
4.  יומן פגישות ממוחשב

יומן הפגישות של "ברקן"  מבוסס על מאגר הנתונים הקיים בספר הטלפונים. לכל עובד יומן אישי. כל הנתונים הרלוונטים (טלפון ,כתובת) לגבי אותו משרד יהיו זמינים לפנינו. יומן הפגישות מציג את לוח הזמנים  המפורט של המשתמש באותו יום. ניתן להציג יומן שבועי. היומן מכיל את כל החגים בשנה וניתן להוסיף אירועים אישיים של המשתמש או אירועים השייכים לכל המשרד.

 

 

לסיכום

מטרת "ברקן" היא לארגן את המשרד באופן פשוט, ברור ומרוכז. הקו המנחה בכתיבת התוכנה היה להמעיט בנתונים שיש להזין, ולא להעמיס בפרטים מיותרים, ובעיקר לבנות תוכנה פשוטה להפעלה לכל העובדים, המותאמת במיוחד לצורכי משרדכם – משרד הנדסי ממוחשב.